Kodukontoris on paljud töötanud juba väga pikalt. Kui soovid teada, kuidas ületada erinevaid takistusi või probleeme, mis kaasnevad kaugtööga või soovid areneda paremaks virtuaalses meeskonnas töötajaks, siis on abiks mitmed raamatud. 

Järgnevalt toome välja mõned nii praktilised kui ka teoreetilised käsitlused veebikoosolekutest, kaugtööst ja kodus töötamisest. 

Raamat “How to thrive in the virtual workplace : simple and effective tips for successful, productive and empowered remote work” jagab nippe, kuidas jõuda töötamisel oma meeskonnani ning kuidas on abiks tehnoloogia. Leidub ideid nii juhtidele kui ka töötajatele tõhusamaks töötamiseks. 

Praktilisi nippe jagab “Kaugtöö kodukontoris”. Samuti saab sellest raamatust teada efektiivsest ajakasutusest ja näiteks ka ideid keskendumiseks kodukontoris. 

“The long-distance teammate : stay engaged and connected while working anywhere” –  teiste seas leiavad siit nõuandeid juhid. Samuti saab lugeja teada, kuidas olla edukas töötaja ja hea meeskonna kaaslane samal ajal eemal töötades. 

“Can you hear me? : how to connect with people in a virtual world” tutvustab virtuaalse koosoleku põhitõdesid ja jagab nõuandeid, mis aitavad seda tulemuslikumaks teha. 

Mõnevõrra teoreetilisemat vaatenurka ning ka erinevate riikide kogemusi pakuvad “The digital renaissance of work : delivering digital workplaces fit for the future”  ja “Telework in the 21st century : an evolutionary perspective” . 

Loe ka:

“Remote work : design processes, practices and strategies to engage a remote workforce and boost business performance”

Remote work revolution : succeeding from anywhere”