24. jaanuaril tähistatakse rahvusvahelist hariduspäeva, mille teemaks on „COVID-19 põlvkonna hariduse taastamine ja taaselustamine“. Nüüd on aeg hariduse võimendamiseks, suurendades koostööd ja rahvusvahelist solidaarsust, rõhutades hariduse ja elukestva õppe taastumise tähtsust.
Vaata veel ÜRO lehelt https://www.un.org/en/observances/education-day

2020 global education meeting : extraordinary session on education post-COVID-19, 20-22 October 2020, final report /UNESCO Report of the 2020 Global Education Meeting. – 89. lk.
Raamatus saavad sõna erinevate rahvusvaheliste organisatsioonide ja riikide spetsialistid, haridussüsteemide taastamiseks ja tugevdamiseks mõeldud prioriteetsete meetmete kogum keskendus viiele olulisele teemale. Need tegevusvaldkonnad põhinevad UNESCO  ja ÜRO kooskõlastatud kokkuvõttele teemal „Haridus COVID-19 ajal ja pärast seda“
*kaitsta hariduse rahastamist
*avada koole turvaliselt
*keskenduda kaasamisele, võrdsusele ja soolisele võrdõiguslikkusele
*kujundada õpetamise lähenemisviisid ja õpitulemused ümber
*kasutage õppimiseks õiglast tehnoloogiat
UNESCO andmed näitavad, et koolid on täielikult suletud 27 riigis, mõjutades üle 300 miljonit õppijat. Kui koolid ja haridusasutused suleti, leiutasid õpetajad ja personal uuesti viisi, kuidas õpetada ja õppida.
2020. aasta oktoobris toimunud UNESCO kohtumisel riigijuhid ja ministrid kohustusid toetama kõiki õpetajaid ja haridustöötajaid eesliini töötajatena ning seadsid esikohale õpilaste ja koolitajate tervise ja ohutuse.

Loe veel
IBE in focus, 2020: education & the future at the interface of neuroscience and technology
https://ibe-infocus.org/wp-content/uploads/2020/08/IBE_In-Focus-N3.pdf
4th global report on adult learning and education: leave no one behind: participation, equity and inclusion
https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000372274
Learning to become with the world: education for future survival
https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000374923