Botsman, R. Keda usaldada? : Kuidas tehnoloogia meid ühendas ja miks see võib meid uuesti lahutada? – [Tallinn] : Hea Lugu, 2017, 281 lk.

“Miks on nii, et enamikus arenenud riikides usaldatakse trammis kohatud inimest rohkem kui demokraatlike traditsioonide järgi valitud valitsust? Miks meile tundub, et suurkorporatsioonid pigem valetavad, tundmatud internetiavarustes räägivad aga tõtt? Kuidas on juhtunud, et kui 20 aastat tagasi hoiatati võõraste inimeste koju lubamise eest, siis nüüd kutsuvad miljonid inimesed täiesti võhivõõraid veebiplatvormide kaudu endale koju?”

 Swedbanki poolt välja antud raamat kõneleb usaldusest ajastul, kus kogu inimkond on muutunud suureks koostöövõrgustikuks.

Raamatus räägitakse ühiskonnas aina enam süvenevast usalduse puudumisest ning  usalduse muutumisest erinevate institutsioonide vastu.

 Elus, mis läheb aina rohkem tehnoloogiapõhilisemaks, on muutunud nii mõndagi. Kohalik usaldus asendus institutsioonaalse usaldusega, mis omakorda tänaseks on asendunud hajutatud usaldusega. “Täna usaldame neid, kes kirjutavad ja jagavad – me usaldame booking.com keskkonda jäetud arvustusi rohkem, kui hotelli enda kodulehelt loetud sõnu.” Selleks, et muutustest kasu saada, tuleb mõista, kuidas digitaalajastul luua, juhtida, kaotada ja parandada.

 Käesolev raamat annab ülevaate nii usu kadumisest institutsioonidesse, inimeste usaldusest uutesse ideedesse kui ka digitaalsest kullapalavikust.