The economics of chocolate. – New York : Oxford University Press, 2016.

E-raamatus analüüsitakse kakao tootmise ja šokolaadi tarbimisega seonduvat. Kirjeldatakse väikseste šokolaaditöökodade eripära ja ka suurtootjate tegevust. Loomulikult ei jää kirjeldamata Šveitsi šokolaaditööstus.

Mida peavad tarbijad šokolaadi puhul oluliseks? Mis teeb sokolaadi kvaliteetseks?

Eraldi peatükid on pühendatud ka šokolaadi psühholoogilistele, toitumisalastele ja tervislikele mõjudele. Arutletakse ka, kuidas õiglase kaubanduse märki tarbijatele lähemale tuua ja sellega seonduvat selgemaks teha. Ja püütakse leida võimalusi õiglase kaubanduse turu laiendamiseks. Samuti saab lugeja teada, millised faktorid mõjutavad kakao ja šokolaadi turgu ja mis kõige olulisem – hindu.

Raamatust ei puudu ka ajalukku vaatav osa – nii šokolaaditööstuse arengust, kakaokaubandusest, šokolaaditoodete maksustamisest jne.

Tulevikku prognoosides seisneb oluline küsimus selles, et kas šokolaaditootjad suudavad sammu pidada ühe kasvava nõudlusega. Antakse ülevaade, millised riigid on suurimad šokolaaditarbijad.

Loe e-raamatut „The economics of chocolate“ Rahvusraamatukogu otsinguportaali vahendusel. E-raamatuid saad lugeda kõikjal, olles eelnevalt Rahvusraamatukogu otsinguportaali sisse loginud.

Tükk maitsvat šokolaadi ja head lugemist!

 

Foto: Oxford Scholarship Online